В Україні розпочав роботу новий проєкт Твіннінг від Євросоюзу. Він повинен наблизити українське законодавство до норм ЄС, удосконалити роботу Держпродспоживслужби та фітосанітарних лабораторій України. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Крістіан Бен Хелл, керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів Представництва ЄС в Україні, наголосив, що ЄС підтримує Україну у наближенні фітосанітарного законодавства до європейських норм та стандартів. Зокрема, у сфері ГМО, захисту прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва.

Ми сподіваємось, ця підтримка посприяє подальшому зміцненню відповідних держслужб, а Україна максимально використає практичний досвід, яким діляться країни-члени ЄС, зазначив Крістіан Бен Хелл.

У межах проєкту розроблять пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у сфері ГМО, прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва. Одна з цілей проєкту також і вдосконалити українську систему контролю за виробництвом ГМО на місцях.

Перш за все проєкт спрямований на Держпродспоживслужбу. Саме це відомство отримає рекомендації з питань підвищення ефективності від подібних установ країн ЄС.

Реалізація проєкту не лише покращить розуміння політики ЄС у сфері розвитку сільського господарства, а й є важливим інструментом двостороннього співробітництва. Для України актуальним напрямком є збільшення експортних поставок сільськогосподарської продукції на європейський ринок, тому ми будемо і надалі працювати задля розширення і значного поліпшення доступу на ринки ЄС українських рослин і продуктів рослинного походження, зазначила очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Окрім цього, робота проєкту Твінніг має на меті допомогти фітосанітарним лабораторіям України акредитуватися згідно зі стандартом ISO 17065. Заплановано, що українські фахівці отримають знання під час тренінгів і практичний досвід на навчальних візитах до країн-членів ЄС.

NB: Твіннінг – це інструмент ЄС для інституційного співробітництва між державними установами країн-членів ЄС та країн-партнерів. Проєкти Твіннінг ґрунтуються на безпосередньому обміні знаннями та досвідом.

“Наближення національного законодавства України у сферах державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, захисту прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва відповідно до норм та стандартів ЄС” — це повна назва проєкту. Він стартував 14 червня 2021 року і працюватиме впродовж 21 місяця.

Реалізує проєкт консорціум у складі трьох країн-членів ЄС Латвії, Польщі, Нідерландів і Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram