Українські фермери активно підвищують ціни на якісну цибулю, причому, подорожчання продукції відбувається в умовах сезонних збиральних робіт. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). При цьому експерти підкреслюють, що в результаті таких коригувань ціни на цибулю в Україні вже досягли рекордних показників за всю історію незалежності країни.

NB: Зокрема, тільки з початку поточного тижня цибуля високої якості на українському ринку подорожчала на 15-20%. Вже наприкінці минулого тижня виробникам вдалося вести відвантаження по 4,5-6 грн/кг ($ 0,16-0,21 за кг), тоді як ще тиждень тому покупці відмовлялися укладати угоди дорожче 5 грн/кг ($ 0,18 за кг).
Нетипове для періоду збору врожаю зростання цін експерти УПОА аргументують декількома факторами. Перш за все, позитивний ціновий тренд підігрівається інформацією про можливий дефіцит якісної цибулі в другій половині сезону-2018/19. Причиною цьому послужив той факт, що через несприятливі погодні умови в нинішньому році помітно зріс відсоток некондиційної продукції в загальному валовому зборі. Крім того, пропозиція якісної цибулі досить обмежена, оскільки таку продукцію фермери закладають в сховища. Крім того, зростання цін провокує і активізація закупівельної діяльності з боку перекупників, які розпочали закладання цибулі на зберігання.

Відтак, вже зараз якісна цибуля в Україні коштує в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж в першій половині вересня 2017 року. При цьому, фермери планують і далі підвищувати ціни, з огляду на збільшення попиту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram