15 вересня група з 40 озброєних молодиків спортивної статури зайшла на поле у с. Сидори (Білоцерківський район, Київська обл.), обмолотила близько 30 га соняшнику та зібрала врожаю на 1,5 млн грн. Це поле перебуває в обробітку чеського агрохолдингу «Ресілієнт». Про це повідомляє прес-служба ВАР.
— Ми зайшли на поле, яке обробляли та засівали відповідно до офіційного договору з фермером про спільний обробіток, та почали збирати свій врожай. Не встигли ми змолотити й 4 га із 30 га, як приїхала група з 40 озброєних «тітушок» і зупинила процес. Для розуміння, з нашої сторони було усього 7 робітників (директор, агроном, юрист, внутрішня охорона), які ніяк не могли протистояти злочинцям. Молодики сказали, що не дозволять нам продовжувати польові роботи, якщо ми не віддамо їм половину врожаю. Зрозуміло, що ми не збирались цього робити. Як стверджують наші працівники, які чергували на полі, близько опівночі конфлікт загострився: заїхало два комбайни, фури, відтіснили наших працівників і почали збирати й вивозити врожай у невідомому напрямку, — повідомив керівник компанії «Ресілієнт» Олексій Сидоров.
За його словами, коли на місце події прибула поліція, зловмисники встигли відігнати та сховати комбайни.
NB: Обкрадена компанія є підприємством з чеськими інвестиціями. Ще у 2016 році чеський агрохолдинг «Ресілієнт» (Mabon Group) придбав корпоративні права на це господарство. У компанії укладені договори оренди землі сільськогосподарського призначення щонайменше до 2024 року. Усі права оренди були зареєстровані в Державному реєстрі речових прав ще з 2014 по 2016 роки, орендодавці своєчасно отримували плату за оренду.
Наразі компанія має намір подати скаргу до Антирейдерської комісії Мін’юсту та вимагати якнайшвидшого розгляду цієї справи.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram