За прогнозами ФАО, світове виробництво зерна в 2018 році буде на найнижчому за останні три роки рівні (2 587 млн ​​тонн), незважаючи на невелике (1,2 млн тонн) коригування вгору порівняно з липнем. За прогнозами цього місяця, світове виробництво зерна буде на 64,5 млн тонн або на 2,4% нижче рекордного минулорічного рівня.

Виробництво. Підготовлений ФАО прогноз світового виробництва пшениці в 2018 році знизився порівняно з липневим на 14 млн тонн (1,9%) і перебуває зараз на найнижчому з 2013 року рівні  722 млн тонн. Коригування прогнозу на зниження, зумовлене подіями в ЄС, де суха спекотна погода в літні місяці спровокувала значне зниження врожайності в Скандинавії, в результаті чого прогноз виробництва знизився на 6% (9 млн тонн).Виробництво пшениці в ЄС наразі прогнозують на рівні 138 млн тонн: це найнижчий показник з 2012 року. Прогнози виробництва в Австралії, Китаї та Російської Федерації також були знижені, головним чином у зв’язку з несприятливими погодними умовами, тоді як в Аргентині і США прогноз був переглянутий у бік підвищення.

Світове виробництво фуражного зерна становитиме, за прогнозами ФАО, майже 1354 млн тонн, що на 15 млн тонн (1,1%) вище липневого прогнозу, але все ще на 36,4 млн тонн (2,6%) нижче торішнього рівня. Нещодавнє підвищення прогнозів в порівнянні з липнем відображає більш сприятливі види на урожай кукурудзи в Китаї, Україні та США, де прогнози підвищилися завдяки сприятливим погодним умовам.

Очікуване збільшення виробництва в цих країнах з лишком перекриє зниження прогнозів по ЄС і Російської Федерації, де прогнози на урожай погіршилися через брак вологи. Прогнози світового виробництва ячменю в 2018 році дещо знизилися, головним чином у зв’язку з погіршенням видів на урожай в ЄС через суху теплу погоду, при тому що прогноз світового виробництва сорго залишився практично незмінним.

З урахуванням невеликого коригування вгору після липня, прогноз світового виробництва рису на 2018 рік склав 511,8 млн тонн, що на 1,3% вище за рівень 2017 року і являє собою історично рекордний показник. На рівні окремих країн поліпшення перспектив на урожай виявиться в більш високому, ніж очікувалося, виробництві в Бангладеш і В’єтнамі, а дані щодо посівної кампанії свідчать про значне збільшення посівних площ в Шрі-Ланці та США.

Зате в Єгипті прогнози погіршилися: очікується, що зусилля, яких вживає влада цієї країни з метою збереження води, а також конкуренція з бавовною прискорять процес скорочення площ під рисом.
Споживання. За прогнозами, світове споживання зерна зросте на 7 млн ​​тонн (0,3%) до 2 648 млн тонн, що на 30 млн тонн (1,2%) вище, ніж в сезоні в 2017-2018 років. Останні коригування, так само як і очікуване збільшення в порівнянні з попереднім сезоном, пов’язані зі зміною показників по кукурудзі. Очікується, що збільшення споживання кукурудзи на корм худобі і в промислових цілях призведе до зростання сукупного споживання кукурудзи до 1 105 млн тонн, що майже на 14 млн тонн (1,3%) перевищує липневий прогноз, і на 30 млн тонн (2,8%) перевищує показник споживання в сезоні в 2017-2018 років.

Очікуване збільшення споживання фуражної кукурудзи в сезоні 2018-2019 років сприймається скоріше як компенсація скорочення фуражного споживання інших основних зернових, в першу чергу ячменю і сорго. Споживання рису в сезоні 2018-2019 років, за прогнозами, виросте на 1,1%, тобто до 509,6 млн тонн.

Запаси. За час після публікації попереднього липневого бюлетеня прогноз зміни запасів зерна станом на закриття сезону, що завершується в 2019 році, знизився на 7,1 млн тонн до найнижчого за останні чотири роки значення  741, 8 млн тонн, що на 65 млн тонн, або на 8%, нижче рекордно високого рівня, зафіксованого на початок сезону. В результаті цього, глобальний індекс співвідношення запасів і споживання зерна знизиться до 27,3%, що стане найнижчим показником з сезону 2013-2014 років.

В основному прогнозоване на 2018-2019 роки зниження є результатом погіршення прогнозів по Китаю, ЄС і Російській Федерації. Проведене в поточному місяці коригування в бік зниження прогнозу виробництва пшениці змусило суттєво переглянути прогноз по запасах пшениці, які зараз оцінюються в 252 млн тонн, що приблизно на 12 млн тонн нижче липневого прогнозу і на 21,4 млн тонн (7,8%) нижче історичного рекорду запасів пшениці на початок сезону.

При прогнозованому рівні показник забезпеченості основних експортерів пшениці на кінець сезону (визначається як внутрішнє споживання плюс експорт), а цей показник вважається одним з найбільш об’єктивних для оцінки обсягу товару на світових ринках, буде встановлено на найнижчому за останні 6 років рівні  15, 3%, що набагато нижче 20,8%, прогнозованих на сезон 2017-2018 років.На відміну від пшениці запаси кукурудзи, за прогнозами ФАО, виросли з липня майже на 7 млн ​​тонн. Однак, незважаючи на таке збільшення загальносвітові запаси все ще знаходяться на набагато нижчому (на 13,6%) рівні, ніж на початку сезону. Вони скоротились до 267 млн ​​тонн, тобто до рекордно низького за останні 6 років рівня.

Зате загальносвітові запаси рису до завершення сезону 2018-2019 років збільшаться (третій сезон поспіль), за прогнозами, до 173,4 млн тонн, завдяки поповненню запасів країнами-імпортерами, зокрема Китаєм та Індонезією, а також основними експортерами, такими як Індія і США.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram