Наприкінці лютого в Києві відбувся найбільший щорічний захід, присвячений технологічним інноваціям у агросекторі IV Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій 2018, організований Асоціацією AgTech Ukraine за підтримки Міністерства Аграрної Політики та Продовольства України у співпраці з iHUB.

Захід зібрав близько 200 відвідувачів і 26 висококласних менторів з різних галузей агросектору та технологічного бізнесу. У фінальній стадії було представлено 11 проектів, а переможцями стали розробники проекту Organic Portal. Команда отримала сертифікат на 25 000 грн для подальшого розвитку для створення геопорталу із пошуку ділянок для потреб органічного виробництва та подальшої консалтингової підтримки від експертів відповідно до грунтово-кліматичних параметрів (що вирощувати, як доглядати…).  

Друге місце цього року  розділили проекти Rest & Buy та StopAgriLoss. Обидві команди отримали сертифікати на 10 000 грн. Rest & Buy представив проект аналітичного маркетплейсу для експорту та реалiзації нішевих культур, а StopAgriLossа — проект використання наномаркерів для ідентифікації походження засобів захисту рослин та інших рідких агрохімікатів для контролю внесення та запобігання контрафакту.

Третє місце посів проект ChesnoQ — платформа споживацького контролю якості сільськогосподарської продукції малих локальних виробників. Команда отримала сертифікати на 5 000 грн.

Водночас переможцем у номінації готових проектів став додаток для моніторингу цін на агропродукцію FreshBot, з допомогою якого можна відстежувати понад 900 джерел у світі. Протягом року проект отримуватиме маркетингову підтримку від AgTech Ukraine.