Щоб отримати здоровий урожай картоплі, який у гарній якості долежить до наступного збору, картоплю, окрім поливу та розпушування ґрунту, треба повноцінно удобрювати на різних етапах. При цьому для кожного сорту потрібно враховувати свої особливості.

До прикладу, пізньостиглі сорти з тривалим вегетаційним періодом можна удобрювати за рахунок перегнійних процесів, що протікають у ґрунті. У ранніх сортів період вегетації короткий, тому їм потрібне інтенсивне підживлення мінеральними добривами, бажано в легкозасвоюваній формі.

Що стосується добрив, то можна обрати як органічні, так і мінеральні. При цьому, як пише agroxxi.ru, у кожного виду є свої особливості застосування.

До прикладу, що стосується органіки, то гній або послід треба вносити в період осінньої оранки, а свіжа солома повинна зопрівати в землі мінімум рік до посадки картоплі. Якщо вносити органіку разом з посадкою, то виникає ризик «спалити» молоде коріння або спровокувати захворювання бульб картопляною паршею.

А от при використанні мінеральних добрив не потрібно орати землю заздалегідь, збагатити грунт корисними елементами можна разом з посадкою. Також розчини для листкового обприскування забезпечують повноцінне удобрення і лікують хвороби в будь-який вегетаційний період. Що стосується екологічності, то мінеральні комплекси і органіка складаються з однакових хімічних елементів, але правильно дозувати органіку, особливо природного походження, досить проблематично.

NB: Як і всі культурні рослини, картопля потребує трьох макроелементів: азот, фосфор і калій.

Комплексні мінеральні добрива можуть мати різне співвідношення цих речовин, тому обираючи ту чи іншу суміш можна впливати на врожайність:

  • збільшений вміст азоту і калію веде до збільшення розміру окремих бульб, але не вплине на збільшення кількості;
  • велика концентрація фосфору підвищує кількість бульб, але не впливає на їхню масу;
  • бор і магній перешкоджають розвитку листового хлороза, прискорюють формування бульб, підвищують товарний вигляд коренеплодів;
  • марганець і мідь ефективно живлять картоплю в період вегетації, швидко відновлюють бадилля після посухи і заморозків.

Застосовувати мінеральні добрива для картоплі рекомендується у тих дозах і з тією періодичністю, які вказані в інструкції виробника. При цьому не можна одночасно вносити кореневе добриво і обприскувати бадилля, потрібно чергувати.

Оптимальний варіант — зупинитися на листовому підживленні: через листя корисні елементи засвоюються на 80-90%.