До складу деструкторів входять живі мікроорганізми. Тому, поєднуючи продукти лінійки Екостерн з іншими препаратами, спеціалісти БТУ-ЦЕНТР рекомендують зберігати їх у розчині з водою протягом 4-6 годин, а з концентратом добрив – не більше 3 годин.

Це загальне правило, але кожен окремий випадок потребує індивідуального підходу. Наприклад, безводний аміак — антагоніст всього живого, що є в ґрунті. Тож, після нього деструктори застосовують не раніше, ніж через 10-15 днів.

Внесення деструктора-оздоровлювача ґрунту заощаджує до 40% добрив, які витрачаються на розкладання рослинних решток. Наприклад, застосувавши КАС у поєднанні з Екостерн, на кожному гектарі поля можна зекономити понад півтори тисячі гривень, — розповідають у БТУ-ЦЕНТР.

Крім того, підсиливши функції деструктора, можна витратити ще менше, а отримати — більше. Азотні добрива в дозі 0–10 кг/га д.р., додані до продуктів Екостерн, підсилюють деструктивну здатність мікроорганізмів. З іншого боку, їх роль можуть виконати гумати, котрі дають старт розвитку мікроорганізмів — деструктор працює.

NB: Застосування Екостерн (1,5 л/га) разом з комплексним добривом на основі гумату калію та мікроорганізмів ГуміФренд (1,0 л/га) дасть гарний ефект, коли проміжок часу між збиранням попередника і сівбою наступної культури невеликий. 

Спільне використання прискорює процес розкладання пожнивних решток та забезпечує мікроорганізми азотом, особливо це відчувається на бідних ґрунтах. Можливі й інші варіанти поєднань.

— На піщаних ґрунтах ми внесли Екостерн у суміші з бором — для нейтралізації фенолів, які виділяються при розкладанні органічної маси. А перед основним обробітком ґрунту ми застосували мобілізатор фосфору та калію Граундфікс. Результатом були задоволені, — розповідає Анатолій Карась, голова ФГ «Нива».

Ще один спосіб поєднання, що дозволить обійтися без азотних добрив — використання разом з деструктором препарату Азотофіт (0,5-1,5 л/га), який активно фіксує молекулярний атмосферний азот і збагачує ним ґрунт (20-60 кг/га). Такий варіант підійде для поля, яке засіватиметься ранньою групою весняних культур.

NB: Добре працюють над додатковим знезараженням ґрунту від збудників білої гнилі та інших ґрунтових хвороб Екостерн (1,5 л/га) спільно із біофунгіцидом Склероцид (1,5-2,0 л/га).

Навесні, коли є волога, починається відновлення ростових процесів. Тоді від ґрунтових патогенів та інших хвороб захищає Екостерн Триходерма. Восени для покращення фітосанітарного стану ґрунту та посилення деструкції найефективніше вносити Екостерн Триходерма разом із Екостерн Бактеріальний, — радять спеціалісти БТУ-ЦЕНТР.

Залежно від типу ґрунту, системи обробітку та інших умов, аграрії, порадившись із спеціалістами БТУ-ЦЕНТР, можуть створювати інші комбінації препаратів, що найкраще спрацюють у конкретних умовах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram