Оскільки з підвищенням температури на посівах озимих з’явилось дуже багато бур’янів, фахівці Держпродспоживслужби радять уже розпочати використання певних видів гербіцидів для захисту культур. При цьому при підборі гербіцидів радять враховувати такі аспекти як стан посівів, рівень забур’яненості та видовий склад бур’янів.

В Держпродспоживслужбі рекомендують проводити хімічне прополювання озимих зернових культур за такою схемою:

  • провести оцінку стану посівів за ступенем засміченості, фізіологічного стану, рівня продуктивності і у фазу кущіння провести хімпрополку озимих;
  • провести обробку посівів проти бур’янів у стислі терміни;
  • починати обробку гербіцидами в першу чергу на добре розвинутих посівах, потім на середніх і, нарешті, слабких;
  • строки застосування гербіцидів диференціювати в залежності від видового складу агрофітоценозу.

Найуніверсальнішими та найменше шкідливими серед гербіцидів вважаються похідні сульфонілсечовини, такі, як гранстар, логран, ларен. Їх можна вносити упродовж тривалого часу вегетації пшениці — від фази кущіння до утворення прапорцевого листа.

NB: При цьому серед рекомендованих для контролю широколистих бур’янів у посівах пшениці озимої ефективними будуть препарати на основі таких діючих речовин, як: тіфенсульфурон у поєднанні з трибенуроном, дікамба у поєднанні з тіфенсуль­фуроном, трибенуроном та метсульфуроном, карфентрозон-етил, метсульфурон, метсульфурон у поєднанні з тіфенсульфуроном і трибенуроном, триасульфурон, 2,4-Д, дикамба, клопіралід у поєднанні з 2,4-Д, метсульфурон у поєднанні з хлорсульфуроном, тіфенсульфурон у поєднанні з трибенуроном, просульфурон, триасульфурон у поєднанні з дикамбою, флуроксіпір у поєднанні з бромоксинілом, флуроксипір і флуроксипір у поєднанні з клопіра­лідом.

— Деякі з цих препаратів можна застосовувати у бакових сумішах для розширення спектру контролю широколистих бур’янів у посівах озимої пшениці. Комбінувати гербіциди рекомендують також для контролю за розвитком стійкості бур’янів до гербіцидів, — зазначають фахівці.

При цьому при боротьбі з бур’янами хороший результат матиме об’єднання внесення гербіцидів і добрив. Однак за умов нинішньої погоди, за умов стресового стану культури обприскування такою сумішшю може призвести до опіку та зниження її врожайності, незалежно від стадії розвитку.

Одночасно з хімічним прополюванням для підвищення стійкості рослин до захворювань і для пом’якшення дії гербіцидів, до робочих розчинів останніх рекомендується додавати один із регуляторів росту на основі гумінових кислот та інші препарати.