Мінагрополітики виділило 50 млн грн на державну компенсацію аграріям, які вирощують гречку, просо, жито та овес. Про це повідомив Міністр аграрної політитки та продовольства Роман Лещенко у своєму Телеграм-каналі.

Очікують, що така допомога зупинить зростання цін на ці види зернових, підвищить рентабельність їх виробництва і попередить скорочення посівних площ.

Для прозорості механізмів розподілу дотацій аграріям, Мінагрополітики розробило проект Порядку використання коштів. Наразі цей Порядок знаходиться на затвердженні в уряді. Одразу після прийняття розпочинаємо збір заявок від аграріїв, зазначив Роман Лещенко.

Товаровиробникам, які мають намір подати заявку на отримання компенсації, слід знати, що:

  • Кошти можуть отримати сільськогосподарські товаровиробники–юридичні особи, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.
  • Субсидію можуть також отримати ФОПи, які не мають порушених справ про банкрутство; не перебувають у стадії ліквідації; і не мають протермінованої заборгованості зі сплати податків більш, як на шість місяців.
  • Дежпідтримку надаватимуть на безповоротних умовах у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь, де вирощувались гречка, жито, просо та овес (за виключенням післяукісних культур).
  • Розмір субсидії до 5000 гривень на один гектар. Один заявник може отримати компенсацію на не більше 300 га оброблюваних угідь.
  • Отримувач коштів зобов’язаний подати інформацію про всіх пов’язаних із ним осіб, які впродовж бюджетного року є отримувачами цієї субсидії.

Щоб отримати компенсацію, потрібно до 15 жовтня подати в обласні комісії такі документи у паперовому вигляді:

▪️ заявку на отримання субсидії;
▪️ довідку з банку про відкриття поточного рахунку;
▪️ письмове зобов’язання повернути кошти в разі встановлення факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;
▪️ акт про висів насіння;
▪️ заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма №4 с/г);
▪️ акт про збір врожаю.

Міністр запевнив, що виплати будуть здійснені вже цього року: після того, як обласні комісії та Мінагрополітики опрацюють матеріали, облдержадміністрації спрямують кошти на рахунки отримувачів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram