Кабінет Міністрів погодив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо нелегального використання ГМО. Також урядовці ухвалили євроінтеграційний законопроєкт, який передбачає посилення державного контролю за використанням ГМО та обігом ГМ-продукції.

Як зазначила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова, підтримка цих законопроектів і їх подальша реалізація сприятиме створенню прозорих правил ведення бізнесу щодо поводження з ГМО та посилить державний контроль у цій сфері.

Зокрема, передбачається визначення чітких процедур і механізмів щодо поводження з ГМО, вимог до маркування ГМ-продукції. Це не дозволять вводити споживачів в оману. Також для запобігання правопорушенням у цій сфері пропонується посилити відповідальність та збільшити розмір штрафів, зауважила Ірина Новікова.

Нововведення законопроєкту щодо державного регулювання у сфері ГМО передбачають, серед іншого, розмежування повноваження органів державної влади щодо функцій у сфері поводження з ГМО, щоб усунути дублювання. Також документ передбачає удосконалення системи оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнє природне середовище. Серед інших змін:

  • запровадження європейських механізмів державної реєстрації ГМО;

  • удосконалення вимог до маркування ГМ-продукції та запровадження правил щодо її простежуваності;

  • посилення державного контролю у сфері поводження з ГМО і встановлення відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Відповідно до законопроєкту щодо посилення відповідальності у сфері поводження з ГМО передбачається збільшення розміру штрафу, залежно від виду порушення. Так, для громадян штараф становитиме від 3 400 до 5 100 грн (на сьогодні: 85-136 грн); для посадових осіб від 3 400 до 17 000 грн (на сьогодні: 119-170 грн).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram