З початку січня в портах України зберігається тенденція зниження цін на ячмінь, що почалася ще в грудні. Така ситуація спричинена зменшенням інтересу трейдерів до роботи з цією культурою насамперед внаслідок недостатньо активного надходження пропозицій від аграріїв, що не дозволяє сформувати великотоннажні партії для подальшого експорту. Про це повідомляє АПК-Інформ.


Так, за станом на 23 січня ціни попиту на фуражний ячмінь в основному становлять 6700-7100 грн/т і 212-217 USD/т СРТ-порт, що на 50-100 грн/т і 3-5 USD/т нижче показників в наприкінці грудня. Максимальні ціни озвучують лише окремі представники експортно-орієнтованих компаній.

При цьому темпи експорту в поточному сезоні перевищують минулорічні. За попередніми оцінками аналітиків ІА «АПК-Інформ», в грудні 2018 року було експортовано майже 122 тис. тонн ячменю проти 72 тис. тонн у грудні 2017 року. Ключовими ринками збуту другий місяць поспіль залишаються Саудівська Аравія і Лівія. Так, в листопаді на частку зазначених країн сумарно припало 90% всіх експортних відвантажень ячменю з України, а в грудні сумарна частка скоротилася до 79% за рахунок активізації поставок до Японії і Єгипту.

Варто відзначити, що в 2018/19 МР Єгипет почав проявляти активний інтерес до українського ячменю і за липень-грудень імпортував 68,3 тис. тонн, в той час як за весь минулий сезон не закупив жодної партії, а за підсумками 2016/17 МГ всього 8,6 тис. тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram