Нещодавно урядом було врегульовано питання здійснення відомчої реєстрації тракторів, причепів, причіпних машин, видачі посвідчень тракториста-машиніста відповідно до законодавства, а також спростив здійснення сільськогосподарської діяльності в сфері реєстрації тракторів, причепів та причіпних машин.

Відповідні зміни до деяких законодавчих актів внесено постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня № 19, передає LegalHub.Online.

Тепер реєструвати та знімати з обліку трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожно-будівельні та меліоративні машини, сільськогосподарську техніку, інші механізми будуть територіальні органи Держпродспоживслужби. Так само ними буде забезпечено ведення електронного реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю тракторами, самохідними шасі, сільськогосподарською технікою і іншими механізмами.

Як зазначається у документі, продавці машин, які включені до такого реєстру, можуть їх не реєструвати за умови оформлення:

  • актів прийняття-передачі — якщо це стосується підприємства-виробника;
  • або договорів купівлі-продажу — якщо це стосується іншого суб’єкта господарювання. Такі суб’єкти під час продажу машин видають власнику номерний знак “Транзит”, строком на 10 діб.

Власник машини, придбаної у таких суб’єктів, представляє для реєстрації оригінал акту прийняття-передачі машини або договору купівлі-продажу і номерний знак “Транзит”.

Крім того, територіальні органи зазначеного органу, згідно прийнятої постанови, прийматимуть теоретичні і практичні іспити, видаватимуть і обмінюватимуть посвідчення тракториста-машиніста.

Для обміну посвідчення не потрібно підтверджувати управління машинами протягом останніх 12 місяців. А от для відкриття нової категорії потрібно пред’явити диплом кваліфікованого робітника або свідоцтво про присвоєння (підвищення) кваліфікації.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram