Прибуткове вирощування не можливе без застосування гербіцидів, у цьому переконаний канадський фермер Івен Еванс.

— Гербіциди взяли на себе завдання знизити конкуренцію бур’янів за ресурси із сільськогосподарськими кульутрами. Зараз дія гербіцидів стала більш вибірковою, ніж будь-коли. Деякі сорти сільськогосподарських культур, такі як кукурудза, соя та ріпак, володіють стійкістю до гербіцидів, яка включена до їх генетичної структури, що забезпечує високоефективний контроль над бур’янами. На жаль, принцип ГМО багато хто розуміє повністю неправильно і ці упередження використовуються багатьма країнами для обмеження вільної торгівлі урожаєм, — зазначив канадський фермер.

Зі слів Еванса, до вибору гербіциду треба підходити відповідально, зважаючи на низку чинників. Наприклад, якщо йдеться про гербіциди флукарбазон/флуроксіпір, то горох можна вирощувати через рік після збирання пшениці, обробленої гербіцидом, за умови, що рН грунту нижче 7,5, вміст органічних речовин вище чотирьох відсотків, а в попередньому році випала нормальна кількість опадів, а не стояла посуха. У будь-якому випадку можна вирощувати інші культури, такі як ячмінь і ріпак, але перевірте тип ґрунту, щоб уникнути проблеми із залишками гербіцидів.

Клопіралід є ефективнварто в наступному році сіяти горох, квасолю, сочевицю, картопля або соняшник.

Імазамокс і імазетапір також добре працюють по рекомендованих культурах. Повторне застосування цього гербіциду рекомендується тільки для певних культур, але навіть тоді уникайте надмірного використання, оскільки, зокрема, в грунтах з низьким pH ця комбінація гербіцидів дуже повільно руйнується, що і може призвести до неврожаю.

NB: Якщо на етикетці гербіциду вказано раз на два роки або один раз на чотири роки для певного типу грунту, це означає саме те, що написано.

При продажу гербіцидних продуктів ні у одного виробника немає кришталевої кулі, який передбачав би певний рік або вплив сукупності факторів на ефективність гербіцидів. Сильно посушливі роки можуть продовжити стійкість гербіцидів в грунті, а часті зливи можуть знизити ефективність гербіцидів.

Гліфосат відмінно справляється зі своєю роботою і, схоже, ні винен ні в чому такому, в чому його звинувачують екологи. Однак було показано, що у нього, дійсно, є «темна сторона». Надмірне використання цього гербіциду може викликати накопичення в грунті, особливо в країнах з холодним кліматом. Гліфосат стає повністю неактивним в грунті, на яких застосовують фосфат.

Канадські науковці стверджують, що біологічний аналіз на залишки гербіцидів слід починати в кінці літа або на початку осені, особливо в сухий сезон, якщо ви турбуєтеся про врожай наступного року.

NB: Якщо у вас є пошкодження врожаю або навіть неврожай в цьому році, зразки грунту для біоаналізу у всіх випадках слід брати з нуля до до шести см. Більшість ґрунтових стійких гербіцидів залишаються в цій зоні.

Хімічний аналіз грунту дуже дорогий і дає тільки назву і наявність гербіциду або гербіцидів, але нічого не говорить про його вплив на сільськогосподарські рослини.

П’ять рекомендацій щодо використання гербіцидів:

  • Не змішуйте різні гербіциди, якщо це не рекомендовано виробниками.
  • Не додавайте інші пестициди, поживні речовини або мікроелементи до гербіциду, якщо це не вказано виробником.
  • Ніколи не застосовуйте гербіциди в вітряних умовах або при прогнозі дощу.
  • Переконайтеся, що гербіцид рекомендований для конкретної культури.
  • Строки застосування гербіцидів є найбільш важливими.

За матеріалами GrainNews 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram