Темпи зростання цін на ринку картоплі в Україні помітно прискорилися. З початку робочого тижня картопля на оптових ринках подорожчала на 10%, таким чином її вартість тепер становить 6,5-7,0 грн/кг (0,19-0,22 EUR/кг).

Фахівці аналітичного центру «Інфо-Шувар» відзначають, що сьогодні мова йде про другу хвилю зростання ціни на картоплю в січні. Перед цим, суттєве подорожчання було зафіксовано відразу після Різдвяних свят. Основне зростання цін почалося ще на початку листопада. Фактично з кінця осені до середини зими ціни на українську картоплю зросли більш ніж в 2 рази.

Рік тому картопля коштувала в 1,5-2 рази дешевше, ніж зараз, і взагалі поточні ціни можна сміливо назвати рекордно високими, принаймні за останні 10 років. Втім, картопля все ще залишається найдешевшою позицією в українському овочевому «борщовому наборі».

Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в сусідній Польщі, звідки України часто імпортує картоплю та інші складові «борщового набору», коли внутрішні ціни суттєво зростають. У цьому сезоні, незважаючи на істотне подорожчання картоплі в Україні, про постачання з Польщі не йдеться. Польська картопля сьогодні навіть дорожча за українську, а таке трапляється досить рідко. Причиною ситуації, що склалася на ринку, є падіння виробництва картоплі в країнах Європи через аномальну посуху влітку 2018 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram