Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру до кінця літа планує ввести в дію загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення. Проект передбачає створення цифрової оновленої бази даних про нормативну оцінку землі та надання доступу кожному користувачу до інструментів, що вираховуватимуть цей показник онлайн.

Як повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, після його впровадження отримати офіційну інформацію про оцінку землі можна буде через інтернет на публічній кадастровій карті, тоді як зараз для цього потрібно замовляти технічну документацію, витрачати гроші та час, а потім ще й чекати оновлення даних в кадастрі.

— Поточний статус: оцифрування наявної бази даних про ґрунти для переведення в онлайн функціоналу із розрахунку НГО по всій території України. Наступний крок: проведення ґрунтових досліджень там, де будуть виявлені прогалини в даних про агровиробничу групу ґрунтів. Дедлайн: 31 серпня, — зазначив Мартинюк.

Для реалізації проекту із держбюджету виділили 348 млн гривень. Реалізація проекту нормативної грошової оцінки земель матиме перевагу як для держави, так і для власників земельних ділянок. Якщо для держави точна оцінка ділянок є базою для нарахування податків, то для власників вона принесе впевненість у коректності оцінки конкретної ділянки, що було неможливо при практиці застосування «середньої по району».