Ціни на пшеницю продовують зростати третій місяць поспіль. Середня ціна на базисну американську пшеницю (No.2, Hard Red Winter, fob) становила у березні в середньому 246 доларів США за тонну, що на 12% вище, ніж на початку року, і на 24% більше, ніж у березні 2017 року. Така тенденція зберігається через страх втратити врожай озимих в після посушливої зими в США, йдеться у щомісячному бюлетені ФАО Food Price Monitoring and Analysis.

Якщо в Чорноморському регіоні ціни на пшеницю не падали через високий попит, то в Європі вони зросли після холодного та волого березня, а в Аргентині виросли внаслідок засухи та значного експорту.

Міжнародні ціни на кукурудзу в березні також помітно зросли. Середня ціна на базисну американську кукурудзу (No.2,Yellow, f.o.b.) склала 171 долар США за тонну, що майже на 5% вище, ніж в лютому, на 15% більше, ніж три місяці тому, і на 8% вище торішнього показника.

На експортні ціни на кукурудзу тримались на високому рівні через побоювання втрати урожаю в Аргентині. В Україні високий зовнішній попит, особливо з Китаю, та валютні коливання гривні утримували ціни на високому рівні.

На тлі сильного попиту у березні також виросли експортні ціни на пшеницю у країнах пострадянського простору. Зокрема у країнах-експортерах цього регіону експортні ціни на борошномельну пшеницю в березні продовжували зростати та були вищими ніж торік. Основна причина — стабільний попит.

До прикладу в Україні низькі запаси високоякісної пшениці сприяли зміцненню внутрішніх цін на пшеницю і пшеничне борошно, які зросли на більш ніж 10% у порівнянні з минулим роком.