Бізнес просить урядовців передбачити у Держбюджеті 2022 року дотації для виробників цукру в обсязі 150 грн на тонну. Суму пропонують розраховувати пропорційно обсязу проданої сировини.

З відповідним листом асоціація “Укрцукор”, УСПП, Рада підприємців при КМУ, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України та Українська аграрна конфедерація звернулися до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Про це повідомии в інформаційному центрі Української аграрної конфедерації (УАК).

Бізнес-спільнота у зверненні до очільника уряду висловила занепокоєння складним становищем у бурякоцукровій галузі через стрімке зростання вартості газу. Зазначили, що червні ціна за 1 тис. кубометрів газу становила 11 тис. грн, а вже зараз в окремих регіонах по передоплаті 28 тис. грн за 1 тис. кубометрів.

Аграрії розповіли, що для виготовлення цукру українським заводам цьогоріч знадобиться не менше 300 млн кубометрів природного газу. Виробники занепокоєні, що через здорожчання блакитного палива частина підприємств не зможе організувати виробництво, а ті, хто вже вклав у нього кошти, зазнають значних збитків.

Навіть без цього цукровики перебувають на межі нерентабельності. Фермери витрачають понад 42 тис. грн на 1 гектар посіву цукрових буряків. При середній врожайності 480 ц/га та ціні 1200 грн за тонну буряків, їх вирощування не є рентабельним. Ця ж причина зумовлює постійне скорочення площ посівів, зазначили в УАК.

У зверненні наголошують, що програма дотацій для виробників цукру дасть змогу агропідприємствам не тільки збільшувати обсяги площ під цукровими буряками, але й виведе виробників із тіні, перекривши “давальницькі” схеми.

Представники Асоціацій також закликають урядовців спільно вишукати можливості для здешевлення непомірних для багатьох промислових галузей цін на природній газ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram