Кабмін схвалив проєкт Закону України “Про внесення змін до Митного тарифу України щодо уніфікації ставок ввізного мита на окремі товари”. Документ пропонує уніфікувати ставки ввізного мита на однорідні товари. Найближчим часом Закон відправлять на розгляд Верховної Ради.

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

У документі йдеться про 92 товари, що класифікуються залежно від їх хімічного складу, ступеня обробки, технічних характеристик тощо, та які неможливо точно ідентифікувати на момент їх митного оформлення без додаткових лабораторних досліджень.

У Мінфіні зазначили, що значна диференціація ставок ввізного мита, встановлених Митним тарифом України на однорідні товари, спонукає окремих суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності до маніпулювання описом та найменуванням товарів і декларуванням їх за кодами з УКТЗЕД, на які встановлено нижчі пільгові ставки ввізного мита. Це призводить до необхідності підтвердження заявленого коду, проведення додаткових лабораторних досліджень та збільшує час митного оформлення.

Зміни до Митного тарифу дадуть змогу спростити процедури класифікації та прискорити митне оформлення однорідних товарів, адже для них застосовуватиметься уніфікована ставка, зазначили у Міністерстві фінансів.

Якщо проєкт затвердять у парламенті, то ставки ввізного мита на окремі товари дещо збільшаться, на інші зменшаться. Також у документі пропонується підвищити рівень  повних ставок ввізного мита до рівня нових уніфікованих пільгових ставок ввізного мита.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram