Попри збільшення популярності вирощування нішевих культур основною проблемою залишається відсутність реєстрації препаратів для захисту рослин. Така ситуація спричиняє різні перешкоди для просування нішевої продукції українського виробництва на міжнародних ринках. Зокрема, з такою проблемою зіткнулась компанія «Агро-Патріот», що займається вирощуванням часнику, під час сертифікації GLOBAL G.A.P.

NB: Згідно з вимогами сертифікації, виробникам потрібно дотримуватися внутрішнього законодавства щодо використання пестицидів під час вирощування, тобто на посівах застосовувати тільки офіційно зареєстровані препарати для кожної конкретної культури.

— Часник це нішева культура, на нього практично немає зареєстрованих препаратів. Виробники ЗЗР скаржаться на високу вартість розширення дозволу на додаткові культури, тому все, що нішеве для них тягар, за який братися не хочуть. Спрощена схема розширення використання препаратів суттєво полегшила б це завдання. Ми зверталися з офіційними запитами до Міністерства екології та Мінагрополітики, нас підтримали міжнародні проекти ITC і UHBDP, горіхові і ягідні асоціації, ми просили організувати круглий стіл, щоб знайти комплексне рішення. Бо насправді це проблема не тільки наша, а усіх нішевих культур в Україні, зокрема, виробників ягід та горіхів. Без цього пункту пройти сертифікацію GLOBAL G.A.P. неможливо, а це значить, що експорт в цивілізовані країни закритий, — розповіла gh.in.ua Ганна Попчук.


Питання спрощення системи розширення використання препаратів часто порушують на аграрних форумах. У Мінагрополітики також неодноразово обіцяли організувати круглий стіл на цю тему, але нічого так і не відбулося, проблема залишається не вирішеною ні Міністерство екології, ні Мінагрополітики поки не взяли на себе відповідальність за її вирішення, стверджують виробники.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram