У цьому році спостерігається просідання цін на бобові, що і зумовило зниження рентабельності виробництва цих культур.

Про це розповіла президент Товариства виробників і споживачів бобових України Антоніна Скляренко під час міжнародної конференції «Бобові культури. Нові ринки. Нові можливості», повідомляє AgroPortal.ua.

— Зі слів учасників ринку, рентабельність бобових в цьому році становить 100%. І сьогодні більшість виробників роздумують, чи варто далі займатися цими культурами, адже раніше бобові забезпечували рентабельність 300%. Але впевнено можу сказати, що не варто відмовлятися від обраного шляху, оскільки бобові це перспективно і вигідно. Минулий сезон ясно показав, що нам потрібно якісно аналізувати всі виклики світового ринку бобових. Тільки на цій основі українські виробники і експортери бобових культур мають шанс зайняти значну частку на світовому ринку, вважає вона.


Як повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, в 2017-2018 роках в Україні під бобовими було відведено площі понад 500 тис. га і зібрано близько 1,2 млн т.

— Виробникам бобових культур радила б зосередитися на кількох факторах використовувати якісне насіння, а також шукати іноземних інвесторів, щоб мати можливість будувати елеватори і налагодити транспортну логістику для експорту продукції, зазначає Ольга Трофімцева.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram