Україна за перші 10 місяців 2018 року різко наростила експорт волоських горіхів. Виручка від експорту за цей період становить $ 77,3 млн і виросла на 77% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Найбільш різко виріс експорт до Болгарії, Румунії і Туреччини, повідомляють аналітики EastFruit.Туреччина за вказаний період стала найбільшим імпортером ядра волоського горіха з України, купивши продукції на $ 9,3 млн або 2,6 тис. тонн. Таким чином Туреччина збільшила закупівлі горіха з України за січень-жовтень 2018 року в 5,5 разів. Відповідно, Туреччина посунула на друге місце Францію, яка закупила ядер волоського горіха з України на $ 8,5 млн.

Відзначимо також зростання експорту горіха з України в Болгарію в 4,5 рази за вказаний період і з України в Румунію майже в сім разів. Таким чином Болгарія в рейтингу покупців ядра волоського горіха з України посіла шосте місце, а Румунія 11-е. Серед країн, які раніше майже не імпортували ядро ​​волоського горіха, а в 2018 році стали закуповувати значні обсяги, були також Чехія і Словенія.

З найбільших імпортерів ядра волоського горіха з України досить істотно в два рази рівно, наростила імпорт Греція, яка зайняла в рейтингу третє місце, після Франції. Голландія посіла четверте місце, наростивши імпорт волоського горіха з України в 2,7 разів. Ірак залишився п’ятим, але знизив закупівлі на 4% у вартісному вимірі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram