Зміни клімату змушують аграріїв все частіше вирощувати звичні культури на поливі, особливо на півдні України. Проте інвестиції у зрошення досить немалі, а окупаються вони 7-10 років, залежно від сівозміни. Про це розповів Генадій Новіков, голова Аграрного союзу України, пише Agroday.com.ua.



За його словами, мова йде про зрошувальні машини та прокладення внутрішньогосподарських комунікацій.

— На гектар інвестиції становлять близько $2-5 тис. залежно від обладнання. Це немалі кошти. Це навіть більше, ніж може коштувати сама земля, — говорить Новіков. — Наприклад, у Прибалтиці, у Польщі гектар землі вартує $2-3 тис. У сусідній Росії на Кубані гектар раніше коштував $500.

Звичайно, зазначає фахівець, про вартість землі в Україні говорити зарано, доки діє мораторій на її купівлю-продаж.

— Проте зрозуміло, що наша земля має би коштувати більше, ніж в Росії, адже розвиток сільського господарства тут вищий. Та після відкриття ринку відразу великої ціни не буде. Повинно пройти немало часу, доки сформується остаточна ціна, — розповідає голова АСУ.

Нині нормативно-грошова оцінка землі в Україні становить не менше $1000, і це та сума, від якої можна відштовхуватися, додає фахівець.



Нагадаємо, площі під зрошенням в Україні скоротилися в 4 рази. Якщо в 90-х роках вони становили 2 млн га, то зараз оцінюються в 470 тис. га.

Втрати виручки в агросекторі від недостатнього поливу оцінюють в 1,5 млрд грн щорічно. А потребує епізоодичного поливу практично 90% площ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram