Волинські аграрії розпочали посів ярих культур

Фото з фейсбук-сторінки "Ратнівський Аграрій"
На Волині посіяли 185 тисяч гектарів озимих зернових, на черзі – посів ярих культур. Аграрії вийшли у поля, фермери та одноосібники теж оброблятимуть землю, – розповів редакції Суспільне. Волинь директор обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

Цієї весни аграрії менше сіятимуть технічних культур, натомість робитимуть ставку на яру пшеницю для того, щоб було зерно. Юрій Горбенко додає, що в області створений достатній резерв та з продовольчим забезпеченням проблем немає.

У ТОВ «Фелікс Агро», що в Ківерцівському районі, щороку обробляють три тисячі гектарів землі. Директор господарства Павло Давидюк каже: на сьогодні половину вже засіяли це – 1200 гектарів озимої пшениці та 200 гектарів озимого ячменю. Проти минулого року площі посівів збільшили на 250 гектарів.

– Оскільки Центральна Україна, Південь не зможуть сіяти, будемо їх забезпечувати, – говорить аграрій.

З його слів, нині найбільша проблема – кредитні ресурси та паливно-мастильні матеріали. Незважаючи на це, техніка сільськогосподарського підприємства вже працює поблизу селища Олика. Тут готують ґрунт для майбутнього врожаю, на поля розкидають мінеральні добрива.

Розпочали посівну кампанію у СТОВ «Ратнівський аграрій» – на території села Городище сіють овес.

Як зазначають на фейсбук-сторінці підприємства, ця посівна відрізняється від усіх інших, адже військовий стан вносить свої корективи: брак посівного матеріалу, міндобрив, високі ціни на пальне. Водночас є колосальна відповідальність кожного працівника та розуміння, що від аграріїв залежить, чи буде хліб у країні.

– У нас почалася дуже «гаряча» та відповідальна пора – весняна посівна, – розповідає головний агроном СТОВ «Ратнівський аграрій» Олена Гасюк. – Відкрився польовий фронт, у повному розумінні цього слова. В сьогоднішніх воєнних нелегких умовах в Україні наша відповідальність значно зросла, тому нам потрібно весь свій організаційний досвід ефективного проведення польових робіт, агротехнічний досвід вирощування і збирання сільськогосподарських культур застосувати, щоб отримати максимально високий і дуже необхідний нам і нашій державі врожай. Ми добре розуміємо, що сьогодні, як ніколи, має бути дуже чіткий контроль над нормами посівного матеріалу та добрив, економне використання пального, більш дбайливе відношення до техніки та якісне виконання усіх сільгоспробіт. Я вірю, що ми зробимо все можливе і неможливе, щоб максимально досягти результатів на сільськогосподарській передовій… Нехай на наших полях виросте щедрий урожай, опромінений яскравим мирним сонцем.

Посівна на Волині відбудеться вчасно, – каже Юрій Горбенко, директор Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА. З його слів, сіятимуть багато, бо аграрії розуміють, що мають забезпечити хлібом не лише Волинь, а й інші регіони країни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram