Незначні дощі на початку червня не змогли забезпечити ґрунти потрібним рівнем вологи для розвитку посівів. При цьому на початку літа середньодобові температури повітря були нижчими норми на 0,4-2,8oС, а в кінці першої декади, навпаки, перевищували норму на 1,5-4oС. Такі коливання теж не сприяли стабільному розвитку посівів.


Як пише УкрАгроКонсалт, через дефіцит вологи в ґрунті почалося передчасне відмирання листя нижнього ярусу, часткове скручування верхніх листових пластинок. Зараз в озимої пшениці в функціональному стані залишилися 2-2,5 листа. В першу чергу, це стосується посівів ранніх строків сівби після кращих попередників, де добре розвинені рослини більшою мірою використовували запаси вологи з ґрунту.

Не зважаючи на посуху, стан озимих зернових культур залишається хорошим і задовільним. Частково на це вплинули дощі, які пройшли на всій території країни. Однак ефективних опадів протягом останнього тижня практично не випадало.


Як зазначає синоптик Наталія Діденко, цього тижня Україну накриють грози із спекою. Зокрема 13 червня дощі з грозами очікуються у західних, північних областях. Опади ймовірні також у Вінницькій, Черкаській, Полтавській та Харківській областях. Водночас більшість областей півдня та сходу чекає суха погода, а температура у південній частині країни сягне +28+33 градуси.