Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден (ДППС) або ж дронів. Згідно з новими правилами, без подання заявок на використання повітряного простору, отримання дозволів на ВПП, інформування органів управління Повітряних cил ЗСУ та органів ОЦВС (об’єднана цивільно-військова система організації), органів Державної прикордонної служби України, органів обслуговування повітряного руху та відомчих органів управління повітряним рухом, можна керувати лише безпілотниками до 2 кг. При цьому потрібно дотримуватись низки вимог.


По-перше польоти виконуються тільки вдень і не передбачають перетину державного кордону, чи меж встановлених заборон та обмежень ВПП.

По-друге польоти виконуються не ближче ніж за 5 км від зовнішніх меж злітно-посадкових смуг та руліжних доріжок аеродромів/вертодромів, або не ближче 3 км від зовнішніх меж злітно-посадкової смуги злітно-посадкового майданчика (ЗПМ).

По-третє, польоти виконуються не ближче 500 м від повітряних суден, які перебувають у повітрі.

Водночас заборонено літати над дорогами державного значення; центральними вулицями міст, селищ міського типу та сіл; залізними дорогами державного та регіонального значення; над та вздовж ліній електропередачі, продуктопроводів. Однак в усіх цих випадках дозволений їх перетин.Також Державіаслужба заборонила польоти над промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин та рідин тощо, крім випадків виконання польотів за узгодженням з власником об’єкту; місцями (районами) аварій та катастроф; установами виконання покарань та слідчими ізоляторами, іншими важливими державними та потенційно небезпечними об’єктами, крім випадків виконання польотів за дозволом повноважних органів.

Заборонено польоти над об’єктами, які належать Міноборони, МВС, Держприкордонслужбі, СБУ, Нацполіції, Нацгвардії, Управлінню державної охорони, іншими військовим формуванням та правоохоронним структурам України.

Також не можна проводити польоти у зонах поліцейських/антитерористичних/спеціальних операцій.

Загалом польоти безпілотників масою до 2 кг можна проводити лише в межах прямої видимості і не далі ніж 500 м від зовнішнього пілота. При цьому максимальна висота польоту не вище 50 м над рівнем землі за умов візуальної видимості. Швидкість польоту дрона повинна становити не більше 160 км/год.


Що стосується особистого простору, то польоти повинні виконуватися не ближче 30 м від іншої особи, яка не пов’язана із виконанням цих польотів; не ближче 50 м від груп людей до 12 осіб, тварин, транспортних засобів, кораблів, човнів, об’єктів приватної власності; не ближче 150 м від груп людей кількістю більше 12 осіб та від районів забудов багатоповерховими житловими будинками.