Земельну ділянку приватної власності сільгосппризначення можна орендувати для ведення особистого селянського господарства не менше ніж на 7 років, а землі фермерського господарства можуть складатися із ділянок, які є у їхньому використання на умовах оренди.


Згідно з законодавством, зокрема статтею 33 Земельного кодексу України,фізичні особи-власники земельних ділянок, призначених для ведення ОСГ, можна передавати у користування юрособам, до прикладу фермерським господарствам, та використовуватися ними для товарного сільгоспвиробництва без зміни цільового призначення ділянки на умовах оренди.


У такому разі питання оренди землі регулюється Законом від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі», згідно з яким сторони, які бажають оформити договір оренди землі приватної власності, домовляються про його умови та можуть у ньому зазначити все, що забажають, не забуваючи при цьому про істотні умови. Однією з важливих умов якраз і є строк дії договору. Згідно зі ст. 19 Закону № 161 мінімальний та максимальний строки дії договору оренди земельних ділянок сільгосппризначення (для ведення товарного сільгоспвиробництва, ФГ, ОСГ) становить не менше 7 років та не більше 50 відповідно.