Енергоперехід у Німеччині дійшов до фермерів — у спробі прискорити перехід на відновлювані джерела енергії в країні, влада почне заохочувати встановлення сонячних панелей на полях. Про це повідомило агентство Bloomberg.

Уряд допоможе фермерам виділити до 15% полів під установку сонячних панелей. Як заявили в Міністерстві економіки Німеччини, у рамках ініціативи вдасться створити близько 200 ГВт додаткових сонячних потужностей (у порівнянні з майже 60 ГВт наразі).

Цей план допоможе захистити клімат і водночас враховує інтереси сільського господарства та охорони навколишнього середовища, зазначив Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек.

Ініціатива стане частиною пакету пропозицій щодо скорочення використання викопного палива у Німеччині. Менш ніж за дев’ять років європейська країна планує почати виробляти щонайменше 80% електроенергії з відновлюваних джерел. На 2020 р. ця частка становила близько 45%.

Читайте також: Сонячні парки можуть стати притулками для комах-запилювачів

Для розвитку проєктів сонячних панелей у Німеччині можуть також почати використовувати болота, які раніше були осушені для сільськогосподарських цілей. Однак для цього болотяні території доведеться відновити, щоб вони знову поглинали вуглекислий газ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram