Після того як Білорусь заборонила ввезення яблук з Польщі та інших країн Європейського союзу, туди різко зріс імпорт українських яблук. Зокрема, у грудні 2021 року Україна поставила у Білорусь удвічі більше яблук, аніж місяцем раніше і утричі більше, аніж у грудні 2020 року. Про це повідомив портал SadyOgrody.

Україна разом сьогодні входить до основних постачальників яблук до Білорусі. Польські галузеві ЗМІ зазначають, що українське яблуко фактично замінило польське на білоруському ринку. При цьому гуртові ціни на яблука в Білорусі сьогодні рекордно високі. Наприклад, сорт “Ґолден Делішес” там зараз майже в чотири рази дорожчий, ніж в Україні. Аналогічна ситуація і з іншими популярними сортами.

Зазначимо, що після заборони імпорту яблук та інших овочів і фруктів з країн ЄС та низки інших європейських і світових країн з січня 2022 року, Білорусь зіткнулася з прискоренням інфляції, особливо харчової. Найшвидше у ціні зростали фрукти та овочі. Такий розвиток подій призвів до того, що місцеві експортери змогли заповнити всі сегменти білоруського ринку яблук: від найдешевших до преміум-сегменту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram