Війна в Україні призведе до найбільшого з 1970-х років зростання цін. Про це йдеться у новому звіті Світового банку.

Як зазначили експерти, ціни збільшаться на всі товари від енергоресурсів до пшениці і бавовни. Зокрема, у Європі найбільше подорожчає газ майже удвічі. У 2023 та 2024 роках ціни дещо знизяться, проте залишатимуться на 15% вищими, ніж торік. За прогнозами, ціни на нафту залишаться високими і у 2024 році, а цьогоріч середня ціна базової нафти Brent складе $100/барель. Така вартість спричинить широкомасштабну інфляцію.

Песимістичним є прогноз Світового банку і щодо інших товарів, особливо продовольчих. Індекс цін на продовольство ФАО вже сягнув найвищого за 60 років рівня. Очікується, що ціни на пшеницю виростуть на 42,7% до рекордних максимумів, на ячмінь на 33,3%, на сою на 20%, на олію на 29,8%, на курятину на 41,8% внаслідок скорочення експорту з України та росії. Подорожчають також добрива, метали та мінерали.

Очікують, що ціни на товари сягнуть пікових значень у 2022 р., проте й надалі вони залишатимуться вищими, ніж прогнозувалося раніше. Як зазначили у Світовому банку, перспективи товарних ринків будуть залежати від тривалості війни в Україні та викликаних нею збоїв у ланцюгах постачання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram