Наприкінці осені та на початку зими аграріїв турбують прогнози синоптиків, бо несприятлива погода може пошкодити сходи озимих культур. Пропонуємо дізнатись, які погодні несподіванки чекають на виробників сільгосппродукції у листопаді та грудні.

Вплив погодних факторів у північних та західних областях на стан озимих

У північних областях в листопаді загрозливих явищ для озимих не передбачається. Заморозки до -5°С на початку другої декади та наприкінці листопада не повинні зашкодити рослинам. Поступове зниження температури в листопаді, яке прогнозують синоптики Meta.ua в Київській області, дозволить посівам підготуватись до зимового періоду. Проте відсутність снігу у грудні може зіграти негативну роль, коли наприкінці місяця прийдуть морози до -10°С.

На заході досить вологий листопад з інтенсивними дощами та відсутність морозів можуть призвести до кореневої гнилі зернових культур. У грудні викликає стурбованість відсутність снігу, хоча попередній прогноз не обіцяє сильних морозів у західному регіоні. Середня температура передбачається від 0°С до -3°С.

Погодні умови в південних та східних регіонах

В південних областях помірна кількість опадів в листопаді та поступове зниження середньої температури від +9°С до +2°С сприяють переходу озимих до зимового стану. Проте в грудні середні покажчики, які прогнозуються вище за норму на 1,5°С – 2°С, не дадуть рослинам перейти у фазу спокою.

Найбільш несприятлива ситуація очікується у східному регіоні: обмежена кількість вологи у листопаді та відсутність снігу у грудні загрожує стану озимої пшениці. Середня температура у грудні передбачається на рівні до -5°С, що дає надію на збереження посівів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram