Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”. Про це повідомили на сайті парламенту.

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві є небанківською фінансовою установою з особливим статусом. Він частково гарантує виконання зобов’язань за кредитними договорами суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього підприємництва, ФОПів, що провадять діяльність у галузі сільського господарства.

NB: Засновником Фонду є держава в особі Кабінету Міністрів України. Рішення про утворення Фонду приймає Кабінет Міністрів України.

Фонд набуває статусу фінансової установи та право здійснювати діяльність з надання фінансових послуг після включення його до Державного реєстру фінансових установ, ведення якого здійснює Національний банк України, та отримання ліцензії у порядку, встановленому законом і нормативно-правовими актами Національного банку України. Він не належить до категорії державних цільових фондів.

Окрім держави, учасниками Фонду можуть бути міжнародні фінансові організації та інші юридичні особи. Як небанківська фінансова установа Фонд підпадатиме під регулювання та нагляд органу, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram