Міжнародні ціни на продовольство піднялися до нового пікового значення. Вони перевищили рекордний рівень липня 2011 року. Про це поводомили у ФАО.

ФАО знизила прогноз світового виробництва зернових у 2021 році до 2 793 млн тонн. Водночас прогноз щодо обсягу виробництва фуражних зернових підвищила. Загалом очікується, що обсяг виробництва зернових у світі буде вищим від минулорічного та досягне нового рекордного рівня.

NB: В оновленому прогнозі організації щодо банасу попиту і пропозиції зерна зазначено, що обсяг виробництва зернових у світі може досягти історичного максимуму на тлі скорочення їх запасів.

Експерти ФАО прогнозують, що загальний обсяг споживання зернових у світі у 2021–2022 с/г році становитиме 2 812 млн тонн. Це на 1,7% більше, порівняно з попереднім роком. Зростання зумовлене очікуваним збільшення чисельності населення, яке спричинить більше споживання пшениці, а також прогнозованим зростанням споживання кукурудзи в кормових та промислових цілях.

Читайте також: Рекордний обсяг виробництва зернових у 2021 році все ще нижче потреб споживання — ФАО

Світові запаси зернових станом на кінець сезону в 2022 році можуть виявитися на 0,8% нижчими від початкового річного обсягу. Відтак світовий показник відношення обсягу запасів зернових до рівня їх споживання у 2021–2022 с/г році може бути трохи нижчим за показник 2020–2021 с/г року, залишившись при цьому на загалом прийнятному рівні.

Переглянули також прогноз щодо обсягу торгівлі зерновими у світі. Через активнішу, аніж передбачалося раніше, торгівлю пшеницею та рисом, він тепер становить рекордні 478 млн тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram