Якщо у договорі оренди землі не вказані чіткий відсотковий розмір та грошова оцінка це порушує права власника земельної ділянки. До такого висновку дійшов Верховний Суд, розглядаючи одну зі справ.

Сторони цієї справи уклали договір оренди землі. Пізніше також уклали додаткову угоду до нього, яка продовжує термін оренди. Однак там не були погоджені істотні умови договору оренди. Зокрема, не чітко визначений відсотковий розмір орендної плати із формулюванням: “понад 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки”. При цьому грошова оцінка земельної ділянки в угоді не зазначена.

У судовому порядку розгялади заяву про визнання додаткової угоди не дійсною. Суд першої інстанції позовну заяву підтримав. Спочатку Апеляційний суд, а згодом і Верховний з таким рішенням погодилися.

NB: Верховний Суд визначив, що відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених Законом, є підставою для визнання договору недійсним.

Розмір орендної плати належить до істотних умов, саме тому у випадках його відсутності чи невідповідності вимогам законодавства, суди повинні приходити до висновків про визнання додаткової угоди недійсною (постанова Верховного Суду від 28 жовтня 2021 року у справі №282/422/20).

Експерти з консалтингової компанії “Земельний фонд України” зазначили, що чинна редакція ч. 1 ст. 15 ЗУ “Про оренду землі” як істотні перечислює такі вимоги:
    • об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

    • дата укладення та термін дії договору оренди;

    • орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram