Вчені виявили бур’ян, який призводить до втратити майже 40% урожаю сої

Канадський дрібнопелюстник став одним з найбільш поширених і проблемних бур’янів для виробників сої у Північній Америці. Через нього фермери на середному заході США втрачають навіть до 39% урожаю. Про це повідомили у AgroPages.

Одна рослина цього бур’яну здатна дати до 200 000 насінин, які легко поширюються на величезні відстані. До того ж, канадський дрібнопелюстник доволі стійкий до гербіцидів, що ускладнює боротьбу з ним.

У публікації у журналі Weed Science науковці поділилися результатами масштабного дослідження з оцінки поширення дрібнопелюстника канадського в 49 округах штату Огайо, де вирощують соєві боби. Обстеження проводили щорічно впродовж 5 років для визначення частоти, рівня зараженості та поширення бур’янів.

Дослідники з’ясували, що за цей час відбулося помітне поширення бур’яну. Його фіксували у кожному окрузі впродовж кожного року обстеження загалом на 38% полів. Однак постійної схеми розповсюдження дрібнолістника не виявили. Вона допомогла б прогнозувати райони, схильні до майбутніх заражень.

Вчені зазначили, що дрібнопелюстник канадський залишається найнебезпечнішою загрозою для врожаю сої. Щоб знизити ризик занесення його насіння на посіви сої, потрібно їх ретельно моніторити і проводити хімічну обробку полів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram