В Японії розробники та фермери спільно тестують новий безпілотний літальний апарат Nile-T18, який здатний облітати рисові поля і виконувати за короткий час складні для літніх фермерів завдання.

Розробники нового сільськогосподарського безпілотника компанія Nileworks стверджують, що він здатний надавати високотехнологічну допомогу сільським громадам, які відчувають нестачу робочої сили.

— Оскільки нам бракує фермерів наступного покоління, наша місія — придумати нові ідеї для підвищення продуктивності і доходів фермерів за рахунок впровадження передових технологій, таких як дрони, — заявив глава сільськогосподарського кооперативу JA Miyagi Tome, на території якого тестували новації, Сакакибара.За його словами, середній вік фермерів у японському кооперативі становить 67-68 років, і через 4-5 років вони припинять займатися фермерством.

З обладнанням для внесення препаратів, безпілотний літальний апарат має невеликі габарити і коштує близько 4 млн ієн ($ 36,1 тис.). На внесення препаратів над рисовим полем у нього йде всього 15 хв., тоді як фермеру потрібно на це більше години.

Дроном можна керувати за допомогою iPad з встановленим простим у використанні програмним забезпеченням. Програмне забезпечення також визначить, скільки пестицидів або добрив потрібно внести на тому чи іншому полі.

За матеріалами “Урядовий кур’єр”

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram