У другій декаді серпня в Україні склалися здебільшого сприятливі погодні умови для завершення збиральної кампанії і накопичення цукру в коренях цукрових буряків. Щоправда, в південних і центральних областях України в другій декаді серпня зовсім не було дощів, переважала висока температура повітря і зафіксовані суховійні явища, що вичерпали запаси вологи в ґрунті.

Як зазначили в агрометеорологічному відділі Укргідрометеоцентру, у серпні відбувалося передчасне завершення вегетації пізніх сільгоспкультур, а також спостерігались несприятливі умови для збереження вологи в ґрунті. Таким чином площі під майбутніми посівами озимого ріпаку виявились доволі сильно обезводненими.Також висока температура та недостатня кількість опадів вплинули на дозрівання коренеплодів їхній ріст сповільнився або припинився, а деякі рослини навіть зів’яли.

При цьому агрометеорологічні умови для збирання урожаю ранніх зернових та формування урожаю пізніх сільськогосподарських культур по території країни у липні також були неоднорідними внаслідок вкрай нерівномірного розподілу опадів. Щоправда тоді найскладніші умови були умови на території західних та північних областей, де на час настання дощової погоди залишалися значні незібрані площі ранніх хлібів.