Після можливого зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель Україною може прокотитись нова хвиля рейдерських захоплень, які стануть можливими через недосконале законодавство. Тому щоб убезпечити себе, аграріям слід уже зараз подбати про юридичний захист земельного фонду, вважає партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.

Оскільки на знятті мораторію наполягає Міжнародний валютний фонд, кредитування якого є дуже важливим для України, у Верховній Раді можуть таки прийняти законопроект  для врегулювання питання. Щоправда очікувати повноцінного ринку землі та появи нового Земельного кодексу у найближчій перспективі не варто.

— На момент зняття мораторію законодавство, скоріш за все, так і залишиться несистематизованим. Новий Земельний кодекс — це плани на наступний рік. Наразі ми можемо говорити про певні компромісні варіанти вирішення проблеми, якісь проміжні кроки у знятті мораторію, — зазначив Поліводський.


Зокрема мораторій може бути знятий частково лише для фізичних осіб або для невеликої площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, тому аби через недосконалість та фрагментарність українського законодавства не стикнутися із проблемою рейдерських захоплень, власникам аграрних підприємств варто вже сьогодні потрібно привести в норму всі документи про право власності чи користування землею.

За матеріалами ZiB.com.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram