Перше, що планують змінити, — це створити Державне агентство сільськогосподарського страхування, яке займатиметься безпосередньо агрострахуванням.

На сьогодні дієва допомога полягає не стільки у виділенні державних дотацій на страхування, як у виведенні ринку в легальне поле, що дозволить страхуванню стати дієвим інструментом, переконаний нардеп Андрій Вадатурський.

NB: Унаслідок обговорення Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону України про державну підтримку сільськогосподарського страхування № 6355-1який спрямований на посилення захисту майнових інтересів сільськогосподарських товаровиробників та забезпечення стабільності виробництва аграрної продукції.

В цілому експерти оцінюють ринок агрострахування позитивно: вже минулого року в Україні укладено 957 договорів, зокрема 427 — на зимовий та 530 — на весняно-літній періоди. Ще 23 договори укладено щодо страхування тварин. Українські аграрії найбільше страхували озиму пшеницю, озимий ріпак і кукурудзу.
Лідерами за кількістю укладених  договорів є аграрії Тернопільської (98) і Дніпропетровської (94) областей, а за показником застрахованої площі першість належить Полтавській (75,6 тис. га) та Хмельницькій (75,3 тис. га) областям.
Як повідомила Лія Сорока, керівник проекту IFC (WorldBank Group) «Розвиток  фінансування аграрного сектору в Європі та в Центральній Азії», у 12 областях України трапились страхові випадки й було здійснено страхові виплати.

NB: Загальна сума страхових виплат по Україні становила по 7,5 млн грн. Першість за страховими виплатами отримала Хмельницька область із показником 40% (близько 3,1 млн грн) від загального обсягу виплат по Україні.

За словами експертів, український ринок агрострахування має потужний потенціал та здатний запропонувати українським сільгоспвиробникам дієві фінансові інструменти захисту.