Аналітики проєкту EastFruit повідомляють з посиланням на дані власного щоденного моніторингу, на поточному тижні в Україні знову почав дорожчати тепличний огірок. Основною причиною подорожчання стало сезонне скорочення пропозиції огірка в українських господарствах. Також підтримку цінам надає відсутність конкуренції з боку імпорту та вельми високий попит місцевих гуртових компаній і роздрібних мереж.У ситуації, що склалася виробники отримали можливість підвищити відпускні ціни на тепличні огірки. Нині вони відвантажують цю продукцію по 13-18 грн / кг ($ 0,53-0,73 / кг), що в середньому на 46% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Через перепади середньодобових температур вибірки в теплицях значно знизилися. В результаті пропозиція на ринку дещо скоротилося, що на тлі стабільного попиту призвело до подорожчання даної продукції. Крім того, в цьому сезоні багато комбінатів відмовилися вирощувати огірки другого сівозміни, або скоротили площі під ними на користь томатів.

При цьому варто відзначити, що більшість імпортерів на сьогодні вже готуються почати масові закупівлі огірка в Туреччині, посилаючись на істотне скорочення пропозиції з українських господарств. Відзначимо, що, як правило, Україна починає закуповувати огірок на зовнішньому ринку в другій половині жовтня, коли пропозиція продукції місцевого виробництва різко скорочується. Найбільші обсяги продукції країна традиційно імпортує в період з січня по лютий.

Зазначимо, що на даний момент тепличний огірок в Україні вже коштує в середньому на 14% дорожче, ніж на початку жовтня 2018 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram