Ціни на соняшник залишаються під тиском низького попиту та значного врожаю, хоча й отримують підтримку з боку стабільних цін на соняшникову олію завдяки подорожчанню пальмової олії.

В Україні станом на 9 жовтня з 5,1 млн га або 86% площ намолочено 12,1 млн т соняшника з врожайністю 2,39 т/га, а з 1,2 млн га або 74% площ – 2,8 млн т сої з врожайністю 2,39 т/га. Це підтверджує прогноз виробництва соняшника на рівні 14,5-15 млн т, оскільки офіційні дані не враховують врожай, зібраний приватними одноосібними господарствами, що в цьому сезоні замість сої, для якої змінили умови експорту, засіяли соняшник. Крім того, окремі виробники занижують врожайність соняшника, щоб продавати врожай за готівку.Збільшення пропозицій опустило ціни на соняшник в Україні до 8200-9000 грн/т з доставлення на завод. Переробники затоварені сировиною, а дехто зупиняє закупівлю, оскільки вважає, що обсяг пропозицій буде великим протягом сезону, а у випадку падіння цін на соняшникову олію маржа перероблення знизиться.

Ціни на постачання української соняшникової олії в листопаді-грудні залишаються на рівні 680-690 $/т FOB, але Індія, що є основним її покупцем, зменшує попит.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram