Премія за високоолеїновий соняшник в Україні суттєво зросла з початку 2021/22 МР. Зростання обумовлене подорожчанням високоолеїнової соняшникової олії на експортному ринку. Про це свідчать дані моніторингу ІА “АПК-Інформ”.

Станом на січень 2022 р. премія за цю культуру варіюється в основному в діапазоні $20-35/т. На початку сезону вона становила $10-30/т. Водночас за високоолеїнову олію премія досягає $200/т.

Серед основних факторів, які сприяють підвищенню премії, аналітики виділили скорочення виробництва високоолеїнового соняшника в Україні у 2021 р. Також зазначили про зниження темпів його переробки і, відповідно, пропозиції високоолеїнової олії на тлі попиту, який зростає.

NB: Стримування продажів олійними аграріями є додатковим обмежувачем виробництва та експорту високоолеїнової соняшникової олії.

За оцінками “АПК-Інформ”, у 2021 р. урожай високоолеїнового соняшника в Україні скоротився на 11%, склавши близько 900 тис. тонн (з урахуванням сегрегації). Це відбулось на тлі зниження посівної площі на 21%. Експерти зазначили, що цікавість аграріїв  до високоолеїнового соняшника зменшилася через суттєве зниження премії за нього у минулому сезоні на тлі падіння обсягів споживання високоолеїнової олії сегментом HoReCa через пандемію COVID-19.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram