В Україні знизилися ціни на свиней

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-20
Із завершенням зимових свят ціни на внутрішньому ринку свинини зазвичай падають. Цей рік не став винятком. Як повідомили GrowHow аналітики асоціації «Свинарі України», зараз ціни на свиней забійних кондицій традиційно послабилися.

Ціни закупівлі свинини живою масою зазнали змін у другій декаді січня, після зниження споживчої активності. Крім цього, у другій половині січня характернішою стала і регіональна розбіжність цін. Так, у ході попередніх торгів, у центрі живець переважно реалізували по 61-63 грн/кг, тоді як сході та заході ціни закупівлі тяжіли до 60 грн/кг.

Представники м’ясопереробки зауважили, що послаблення торгівельної активності після зимових свят є традиційним, а його темпи відповідають очікуванням. Водночас, оператори відзначили посилення внутрішньої конкуренції між постачальниками охолодженої свинини. Це посилює тиск на ціни у цьому сегменті та, відповідно, на закупівельні.

Читайте такожМінагрополітики просить актуалізувати дані щодо поголів’я с.-г. тварин

Попри негативну цінову динаміку останніх двох тижнів, більшість виробників свинини зазначили, що реалізація товарних партій йде планово — без відмов, переносів та/чи перегляду цін закупівлі серед тижня, а деякі постачальники живця виходять на ринок із меншими товарними партіями.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram