Мінагрополітики просить актуалізувати дані щодо поголів’я с.-г. тварин

Organic direction sheep
Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-19
Мінагрополітики закликає товаровиробників актуалізувати дані щодо кількості поголів’я та тих тварин, які з певних причин вибули зі стада. Про це GrowHow повідомила пресслужба Міністерства.

Як зазначили в Мінагрополітики, інформація про кількість тварин у Єдиному державному реєстрі на початок 2023 р. не співпадає з їхніми розрахунками. Так, наприклад, у реєстрі числиться 1 975 890 голів великої рогатої худоби, тоді як у Мінагро вважають, що їх майже на пів мільйона більше — 2 432 700 голів.

Суттєво відрізняються дані реєстру та Міністерства щодо кількості овець так кіз. Відповідно до реєстру їх в Україні 368 923, у Мінагрополітики ж нарахували 965 200 голів. Щодо свиней, то у реєстрі їх 130 884 голів, тоді як за даними Міністерства — понад 5 млн — 5 028 400 голів.

Читайте також: Українське тваринництво почало по-трохи відновлюватися — Висоцький

Зазначимо, що Єдиний державний реєстр тварин — це електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин, їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель та падіж. До неї зобов’язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з:

  • розведення та утримання тварин;
  • забою та утилізації тварин;
  • продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.

Для реєстрації даних про ідентифіковану тварину та господарство, фізичним особам слід звернутися у державну установу ветеринарної медицини за місцем реєстрації; юридичним особам — до філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram