Міндовкілля планує змінити порядок встановлення режимів роботи водосховищ. Про це повідомила пресслужба відомства, зазначивши, що наразі в Україні режими роботи водосховищ розробляють та встановлюють ще за Порядком 2012 року. 

Новий Порядок зараз проходить процедуру узгодження з іншими органами влади. У документі визначені принципи розроблення, узгодження, встановлення та коригування режимів роботи водосховищ.

Відповідно до нового Порядку, режими роботи водосховищ розроблятимуть Держводагентство та басейнові управління водними ресурсами за басейновим принципом управління водними ресурсами. Встановлюватиме режими роботи Держводагентство та його територіальні органи.  Серед нововведень також чітка процедура для розроблення та встановлення режимів роботи для орендованих штучних водних об’єктах.

Читайте також: На штучно осушених полях високий ризик вилуговування нітратів — результати дослідження

Порядок діятиме для дніпровських та дністровських водосховищ, а також для інших водосховищ та водогосподарських систем й штучних водних об’єктів, у тому числі орендованих.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів зазначили, що новий Порядок допоможе дотримуватися балансу інтересів громадян, бізнесу та збереження довкілля.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram