Дослідники з Данії розробили імітаційну модель, яка передбачає вимивання нітратів зі штучно осушених полів. Про це повідомив сайт futurefarming.com.

Дослідження показало, що на осушених полях є потреба у вдосконаленні методів управління для зниження рівня нітратів у дренажній воді. Оскільки такий ризик там високий, а вилуговування нітратів небезпечне для річок, озер та прибережних вод.

На штучно осушеному полі також вищий ризик вимивання поживних речовин, зокрема, азоту і фосфору. В одному із досліджень науковці розробили модель для оцінки кількості внесених азотних добрив, яка схильна до вимивання через дренажні системи. Модель об’єднала атмосферу, рослини, ґрунт і воду, змоделювавши процеси вилуговування через дренажні системи та поглинання азоту культурою з високою точністю.

В результаті моделювання ми визначили, що в середньому за 10 років 70% внесеного азоту використовувалося сільськогосподарськими культурами, 11% вимивалося до ґрунтових вод, 9% — через дренажну систему, а 7% було втрачено, наприклад, через денітрифікацію, — пояснила науковиця Сагар К. Мотаржемі з Орхуського університету.

Дослідження проводили у Данії за традиційних методів управління та обробки ґрунту. Відносно високі концентрації нітратів виявили як у підземних водах, так і в дренажних стоках у періоди, коли ґрунт залишався голим. Через це дослідники припустили, що методи управління та сівозміни слід покращити, щоб знизити ризик вилуговування нітратів.

Сагар К. Мотарджемі зазначила, що одна зі стратегій полягає в тому, щоб ґрунт не залишався необробленим тривалий період, оскільки після збирання врожаю можуть залишатися рослинні рештки. Вони, разом з органічною речовиною ґрунту мінералізуються під час розкладання, що може становити ризик вилуговування нітратів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram