В Україні зареєстрували новітній сорт жимолості, який добре адаптований до транспортування. Про це повідомили у асоціації “Укрсадпром”.

В останній день минулого року Мінагрополітики видало наказ, яким засвідчило, що ТОВ “Фрутек” має майнові права інтелектуальної власності на сорт блакитної жимолості “Світанок”.

— Селекцію цього сорту ми розпочали у 2017 році, після відвідання симпозіуму в Канаді. Подія була присвячена жимолості і канадські колеги поділилися з нами насінням деяких перспективних форм. Форму, що нині стала сортом “Світанок”, ми відібрали раніше за інші,тому мали можливість її ретельно вивчити, — прокоментував власник та керуючий партнер ТОВ “Фрутек” Олег Босий.

За його словами, позитивні характеристики рослини є стабільними та не змінюються і не розщеплюються за розмноження традиційними методами та методом in-vitro. У 2021 році з одного куща отримали близько 2,3 кг плодів. Селекціонери вважають, що це не межа, оскільки рослина тоді ще повністю не виросла. У повністю сформованих рослин прогнозують товарну урожайність у 3-4 кг з куща.

“Світанок” є сортом середнього терміну дозрівання. Він плодоносить досить твердими ягодами середнього розміру, завдяки чого добре пристосований до транспортування, а отже і для товарного обігу.

Сорт дослідили у ґрунтово-кліматичних умовах Київської та Вінницької областей. Там він добре себе зарекомендував за усіма товарними та агротехнічними характеристиками. Олег Босий розповів, що вже у сезоні 2022 року підприємство буде готове надати товарні саджанці своїм клієнтам для тестування на заході та півдні України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram