В Україні запустили Державний аграрний реєстр

В Україні почав працювати Державний аграрний реєстр (ДАР). Сервіс повинен спростити аграріям процедуру отримання державної підтримки. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Заступник Міністра агрополітики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик зазначив, що зареєсрувашись в ДАР, агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм та позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Він розповів, що процедура реєстрації в ДАР є дуже простою, займає кілька хвилин і потребує лише електронного підпису та електронної пошти. Зареєструватися у системі може будь-який аграрій, навіть той, у господарстві якого лише кілька тварин.

— Раніше подібна процедура була настільки складною й забюрократизованою, що фермери на середині шляху втрачали бажання цим займатися. Та й для держави такий стан речей був також незадовільним. У таких умовах було складно аналізувати роботу діючих програм підтримки, контролювати їхню ефективність. Відтак, не менш складно було планувати майбутні програми, — зазначив Денис Башлик.

Він підкреслив, що доступ до даних фермерів в ДАР матиме лише Мінагрополітики та ті установи, що безпосередньо надають підтримку в ДАР і лише з дозволу агровиробника. У ДАР відображатиметься така інформація:

  • Дані про сільгоспвиробника з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та ФОПів.
  • Інформація про земельні ділянки у власності та користуванні із Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру речових прав.
  • Відомості про тварин, зареєстрованих у Єдиному державному реєстрі тварин.

За бажанням фермер зможе внести також статистичну інформацію за напрямами діяльності; копію статуту та будь-які інші документи, які потрібні для участі в програмах підтримки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram