В Україні запровадили нову форму податкової декларації з плати за землю

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-29
З 1 січня 2023 р. в Україні запроваджується нова форма податкової декларації з плати за землю. Про це GrowHow повідомила Державній податковій службі України.

Основні зміни у новій формі декларації:

  • передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (рядок 7);
  • розширено перелік правовстановлюючих документів, які є підставою для оподаткування, зокрема, якими посвідчується право на земельні частки (паї) платника, виділені в натурі. Додано вид права за кодом 4 — право на земельну частку (пай) (колонка 3 розділу І);
  • для випадків володіння/користування земельними ділянками не повний календарний рік декларація містить такий показник як період володіння/користування земельною ділянкою (колонки 7–8 розділу І, колонки 8–9 розділу ІІ).

Також у новій формі доповнено інформацію щодо кодів за КОАТУУ (КАТОТТГ) адміністративно-територіальних одиниць та адреси місць розташування об’єктів оподаткування (колонки 10–11 розділу І, колонки 11–12 розділу ІІ); дати закінчення терміну дії договору оренди (колонка 7 розділу ІІ); строку користування податковою пільгою у звітному періоді (колонки 20–21 розділу І); деталізації нарахованих до збільшення сум податкового зобов’язання згідно з п. 50.4 ст. 50 Податкового кодексу України (рядки 5.1, 5.2 розділу ІІІ).

Нова форма декларації застосовуватиметься з 01.01.2023 р.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram