В Україні запровадять національний стандарт на картоплю на заміну совєтським ГОСТам

Редакція GrowHow.in.ua   2023-05-25
В Україні вперше запровадять національний стандарт продовольчої картоплі, який набуде чинності з 1 червня. Новий стандарт замінить совєтські ГОСТи 7176-85 і 26545-85. Про це GrowHow повідомили в Національному органі стандартизації ДП “УкрНДНЦ”.

Згідно з новим стандартом, українська картопля буде класифікуватися на ранню та пізню залежно від термінів збирання. Також вона розподілятиметься на три сорти, залежно від якості: екстра; 1 сорт; 2 сорт.

Окрім цього картоплю офіційно розподілили на миту та немиту залежно від використання. Національний стандарт включає основні норми та характеристики картоплі, що враховують її сортність, зовнішній вигляд, вигляд внутрішньої частини, смак і запах. Він також визначає вміст токсичних елементів у картоплі, вимоги до її калібрування, маркування, фасування та транспортування.

В УкрНДНЦ зазначили, що стандарт на картоплю пройшов тривале узгодження з учасниками ринку, представниками роздрібної торгівлі та отримав схвалення від технічного комітету стандартизації «Продукти з овочів та фруктів та обладнання для їх переробки».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram