Рада ЄС продовжила на рік режим безмитної торгівлі з Україною

Редакція GrowHow.in.ua   2023-05-25
Рада Євросоюзу схвалила регламент щодо продовження на наступний рік режиму безмитної торгівлі між ЄС та Україною. Про це GrowHow стало відомо з повідомлення на сайті Європейської ради.

Відповідно до регламенту, призупинення всіх митних зборів, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту в ЄС продовжене до червня 2024 р. У повідомлення Ради ЄС наголосили, що таке рішення демонструє непохитну політичну та економічну підтримку Україні, яка стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією з боку росії.

Зазначили також, що ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС та підтримати економіку в дуже складних умовах. Разом із широкою військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

Оголошені заходи стосуються фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін, а також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень. Мита для промислових товарів припинили діяти з 1 січня 2023 р. за умовами Угоди про асоціацію.

Читайте також: Український підприємець дарує Єврокомісії ІТ-систему, яка допоможе розблокувати зернове ембарго

Ухвалений регламент має бути підписаний представниками Ради та Європейського парламенту й опублікований в Офіційному віснику. Він набуде чинності 6 червня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram